WRĘCZENIE ODZNACZEŃ PAŃSTWOWYCH CZŁONKOM SPOŁECZNEGO KOMITETU ODNOWY CMENTARZA KATEDRALNEGO W SANDOMIERZU

W dniu 29 listopada w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych, nadanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę na wniosek Wojewody Świętokrzyskiego. Wśród trzydziestu siedmiu osób, którym Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz wręczył odznaczenia była duża grupa osób z Sandomierza – m. in. członkowie Społecznego Komitetu Odnowy Cmentarza Katedralnego.

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 14 lipca 2022 r. o nadaniu orderów za wybitne zasługi w działalności patriotycznej oraz na rzecz ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego  Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski otrzymali:

Alicja Kaszyńska - 4-04-2023, Andrzej Sarwa

Pani Alicja nie mogła wziąć udziału w uroczystości – order odbierze w innym terminie.

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 14 lipca 2022 r. o nadaniu odznaczeń za zasługi w działalności na rzecz zachowania dziedzictwa kulturowego Polski odznaczeni zostali:

Złotym Krzyżem Zasługi - Waldemar Białousz, Dariusz Łuczak, Piotr Sławiński, Janusz Sobolewski

Srebrnym Krzyżem Zasługi - Bogusława Chruściel, ks. Jerzy Dąbek, Iwona Korona-Smardz, Elżbieta Sobolewska, Monika Strojewska

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 10 sierpnia 2022 r. o nadaniu odznaczeń za zasługi dla Niepodległej medalem 100-lecia Odzyskanej Niepodległości odznaczeni zostali: Waldemar Białousz, Wojciech Czerwiec, Tadeusz Franczak-Prochowski, Alicja Kaszyńska i Janusz Sobolewski. W uroczystości nie mogli wziąć udziału Wojciech Czerwiec oraz Alicja Kaszyńska, im odznaczenia zostaną wręczone w innym terminie.

W imieniu odznaczonych podziękował prezes SKOCK Janusz Sobolewski wręczając panu wojewodzie album „Cmentarz Katedralny w Sandomierzu 1792-2017” wraz z okolicznościowym adresem.

  • Kamocki
  • Prezes Janusz Sobolewski
  • Kwesta 2022
  • f4
  • f5