Nagrobek składa się trzech podstawowych elementów. Na powierzchni gruntu spoczywa podstawa w formie masywnej prostokątnej płyty. Na płycie umieszczono blok kamienny w formie graniastosłupa leżącego z profilowanym obramowaniem, na którym wsparto ukośnie posadowiony krzyż. Wykonany z bloku kamiennego opiera się o podstawę - blok kamienny poprzecznym ramieniem swej konstrukcji. Górna powierzchnia krzyża posiada profilowane obramowanie, a płycina została ozdobiona roślinną dekoracją w formie reliefu[1] wypukłego. Nagrobek nie posiada żadnych widocznych inskrypcji. Pierwotnie był otoczony sześcioma profilowanymi słupkami, połączonymi prawdopodobnie żeliwnymi prętami, wyznaczającymi pole grobowe kwatery. Zabytkowy obiekt wykonano z jasnego piaskowca.

W 2022 r. staraniem SKOCK nagrobek został poddany pracom konserwatorskim i zabezpieczającym. Prace przy nagrobku wykonał artysta plastyk, konserwator dzieł sztuki Piotr Zawadzki z Sandomierza, który jest także autorem powyższego tekstu.

 Przed renowacją

 

Po renowacji

  {gallery rows=1 cols=3 alignment=center}odnowione/nn/2{/gallery

[1] Relief (płaskorzeźba) – kompozycja rzeźbiarska wykonana na płycie kamiennej, metalowej lub drewnianej z pozostawieniem na niej tła. Dzieło uzyskuje się poprzez rzeźbienie, kucie lub odlewanie. Pomimo że płaskorzeźby powstawały jako dekoracja architektoniczna, to często stanowią odrębne, pełnowartościowe dzieło sztuki.