Odrestaurowany w 2001 roku
Nagrobek odnowili w ramach praktyk zawodowych uczniowie Liceum Zawodowego Renowacji Zabytków przy Zespole Szkół Budownictwa im. Z. Strzeleckiego w Sandomierzu: Katarzyna Dziarek, Joanna Chuchnowska
Nadzór konserwatorski i prowadzenie: mgr Marek Juszczyk, mgr Ewa Polanowska
 
Opis inwentaryzacyjny:
Nagrobek usytuowany w środkowej części cmentarza, przy głównej poprzecznej alei, frontem zwrócony w kierunku północnym. Składa się z dwóch zasadniczych części; płyty prostokątnej nakrywającej kryptę grobową, oraz wysokiego, zbliżonego do zwężającego się ku górze prostokąta obelisku. Nagrobek wykonany jest z betonu szarego / płyta krypty/ i lastryka gładzonego czarnego/ obelisk/. Płyta stanowiąca strop krypty ma spadek poprzeczny. W jej rogach stoją słupki spięte z trzech stron żelaznym prętem o przekroju kwadratowym. Słupki dekorowane były wciśniętym w betonie ornamentem z wici roślinnej. Od frontu na poziom płyty stropowej prowadzą trzy stopnie. Na płycie stropowej mniejsza płyta nakrywająca wejście do grobowca z czterema kolistymi uchwytami w narożach. Nad tylną częścią płyty stropowej wznosi się obelisk składający się z trzech części; podstawy, cokołu i nastawy. Wszystkie części mają wzajemnie węższe podstawy. Cokół ma wysunięty i sfazowany gzyms osłaniający inskrypcję. Inskrypcja na cokole:

Ś † P
ANDRZEJ LAGIER
PROF. GIMN. PAŃSTW.
W SANDOMIERZU
ZM. 6-IX 1926 R. PRZEŻYWSZY LAT 58
PROSI O WESTCHNIENIE DO BOGA

Na nastawienie obelisku u dołu znajduje się żeliwna lira / zmarły był nauczycielem muzyki/, u góry płytko wykuty i malowany na czarno krzyż.