Odrestaurowany w 1998 roku
Wykonawca: art. konserwator mgr Zofia Kamińska
Nagrobek odnowili w ramach praktyk zawodowych uczniowie Liceum Zawodowego Renowacji Zabytków przy Zespole Szkół Budownictwa im. Z. Strzeleckiego w Sandomierzu.

Opis inwentaryzacyjny:
Nagrobek ma postać tumby ustawionej na dwóch stopniach, na niej stoi profilowana, pseudobarokowa trumna na nóżkach z motywem akantu. Od wschodu na tumbie płaskorzeźbiony krzyż prawosławny. Brak napisów i dat uniemożliwia identyfikację obiektu. Jednakże użycie akantu w zarzeźbionych nóżkach wskazuje na analogiczne rozwiązania w pobliskich nagrobkach zarówno prawosławnych, jak katolickich, iż pochodzi z lokalnego warsztatu ok. II poł. XIX w.
Nagrobek składa się z czterech elementów:

  • pierwszego stopnia utworzonego z czterech kamiennych belek połączonych żelaznymi klamrami na ołów ułożonego wprost na ziemi. Pod nim, nie stwierdzono bezpośrednio podmurowania.
  • płyty kamiennej tworzącej drugi stopień
  • bloku tumby prostokątnej z wyżłobionymi płaskimi polami rozdzielonymi listwą
  • trumny kamiennej, profilowanej na czterech nóżkach.

Wszystkie detale wykonano techniką kamieniarską z piaskowca szydłowieckiego. Dolne elementy szpicakowane następne dokładnie dłutowane i szlifowane na gładko. Akanty w nóżkach cięte precyzyjnie dłutem, wykazują znaczne różnice między sobą. Poszczególne elementy nie są spojone ze sobą.
Obiekt znajduje się tuż koło ujęcia wody. Dlatego zapadł się na jeden bok i został przysypany (z czasem) ziemią do połowy tumby. Piaskowiec dobrze zachował się pod ziemią. Część nadziemna nosi objawy wszelkich, typowych dla piaskowca zniszczeń: nawarstwienia szczelne, dezintegracja grunularna pod złuszczeniami i pęcherzami, mikroflora, niewielkie wysolenia, pęknięcia wgłębne, uszkodzenia mechaniczne (ubytki), porysowania, rozmywanie niektórych partii. Otoczenie wysokich drzew, silne zawilgocenie, zasypisko śmieci cmentarnych tworzy wybitnie niszczące warunki dla obiektu. Mechanizm połączonych z sobą czynników biologicznych, fizycznych, chemicznych jest obecnie powszechnie znane i nie zachodzi potrzeba akademickiego wykładu na ten temat. Wyjaśnia to rozległa literatura specjalistyczna. Jedynym typem zniszczeń "innej" natury jest ślad kuli na tumbie.