Nagrobek Monastyrskiego. Nagrobek Joanna Monastyrskiego. Iaonn Monastyrskij był inżynierem technologiem dróg komunikacyjnych. Jego nagrobek wykonany z białego piaskowca jest przewrócony i prawdopodobnie przemieszczony. Widoczna jest tylko jego górna część trochę uszkodzona. Znajduje się na niej inskrypcja: "ZDES' / POKOITSJA PRACH / IWANA / MICHAJŁOWICZA / MONASTYRSKAGO / UMER 17 JANWARJA / 1903 G. / NA 39 GODU ŻYZNI"

Kwatera z ogrodzeniem. Kwatera z metalowym ogrodzeniem, na którym rośnie rozgałęziony klon. W ogrodzeniu brakuje furtki.

Nagrobek Skobielewów. Nagrobek Skobielewów. Byli synami starszego powiatowego strażnika miasta Sandomierza. Jest to płyta nagrobna podobna swym wyglądem do płyty nagrobnej Borisowa. Wykonana z białego piaskowca nie posiada ozdobnej bordiury. Płyta jest przemieszczona i znajduje się na osi równoległej do muru. Posiada wyrzeźbiony prawosławny krzyż z kartuszem, na którym jest inskrypcja z błędnie podanymi datami zgonów: "DWA BRATA ALESZI" W dwóch kolumnach: "1j MŁAD. ALEK / SEJ RODIŁSJA / 26 JANWARJA 1907 / SKONCZAŁSAJ 20 / DEKABRJA 1909 g." "2j MŁAD. ALEK / SEJ RODIŁSJA / 9. FEWRALJA 1910 g. / SKONCZAŁSAJ 16. FEW- / RALJA 1911 g." Poniżej: "DETI STAR. UIEZD. STRAŻ. / SKOBELEWA"

Nagrobek Fedosiuka. Nagrobek Jakuba Fedosiuka. Jakub Fedosiuk był żandarmem i został zabity prawdopodobnie w ramach akcji zastraszania carskiej policji podczas rewolucji 1905 - 1907 roku. Jego pomnik nagrobny to wyrzeźbiona w kształcie kamieni podstawa, na której jest wyrzeźbiony wieniec i jakby rozwinięty rulon pergaminu z inskrypcją. Z podstawy wyrasta drzewo na kształt krzyża. Na nim są gałęzie z liśćmi dębu. W starożytnym Rzymie były one emblematem wolności, siły, potęgi i odwagi. Wieniec z liści dębowych dawano żołnierzom, którzy w czasie bitwy uratowali życie współobywatelowi. Nagrobek zachowany w całości. Rosyjska inskrypcja po II wojnie światowej została zastąpiona polską w brzmieniu: "JAKUB FEDOSIUK / ŻYŁ LAT 54. / ZM. 6 VII 1906 r. / PROSI O WESTCHNIENIE / DO BOGA"

Nagrobek Zariembo-Godzjackiego. Nagrobek Generała-Majora Zariembo-Godzjackiego. Josif Zariembo-Godzjacki był emerytowanym Generałem-Majorem czasowo dowodzącym Sandomierską Brygadą Wydzielonego Korpusu Pogranicznej Straży. Kwatera otoczona uszkodzonym i przechylonym ogrodzeniem, z którego brakuje fragmentu od alejki. Pomnik wykonany z czarnego granitu. Brakuje zwieńczenia nagrobka prawdopodobnie w kształcie krzyża. Od alejki widoczny ślad po kuli karabinowej, poniżej znajduje się inskrypcja: "Generał-Maior / Iosif Iosifowicz / ZAREMBO-GODZJACKIJ / umier 15 Maja 1904 goda"

Nagrobek Balickiego. Nagrobek Balickiego. Fieodor Balickij był unter-oficerem żandarmerii. Został zabity 13 kwietnia 1908 r. Kwatera, bez ogrodzenia, znajduje się przy murze. Od strony alejki kwatera sąsiaduje z nasypem o wysokości powyżej jednego metra z gruzu i ziemi. Na kwaterze znajduje się nagrobek z białego piaskowca. Brakuje zwieńczenia prawdopodobnie w kształcie krzyża. Na frontowej części znajduje się inskrypcja nieczytelna w dolnej części: "OTDEL'NOGO KORPUSA / ŻANDARMOW U. OF. FEODOR / ASTAF'EW BALICKIJ / 26 L. SWJATO. ISPOŁNJAJA DOŁG / (...)"

Nagrobek z głazu narzutowego. Prawosławny krzyż metalowy umocowany na głazie narzutowym. Krzyż posiada u podstawy metalową tabliczkę z inskrypcją, która zardzewiała. Nagrobek ten sąsiaduje z grobem osób zabitych w wyniku nalotu niemieckich samolotów na sandomierską stację kolejową w dniu 6 września 1939 r. Na tej kwaterze był luźno oparty o drzewo krzyż prawosławny prawdopodobnie z nagrobka Joanna Manastyrskiego

Nagrobek Lacha. Nagrobek Lacha. Sawwa Lach był żandarmem. Kwatera, gdzie znalazł wieczny spoczynek była otoczona kompletnym metalowym ogrodzeniem. Obecnie zostało zdjęte i jest konserwowane. Od strony alejki znajduje się nasyp, powyżej jednego metra z gruzu i ziemi. Na kwaterze znajduje się nagrobek wykonany z białego piaskowca przysypany ziemią i suchymi liśćmi na około dwadzieścia centymetrów. Podstawa pomnika ma plan kwadratu. Jest stylizowana na kamienie. Od frontu znajduje się na samym dole wyrzeźbiony wieniec. Powyżej mała wnęka, w której mogła się znajdować mała ikona. Nad nią kartusz z inskrypcją: "OTD. KOR. ŻAN. UN. OF. / SAWWA KUZ'MICZ LACH 40 L. / SBJATO ISPOLNJAJA DOLG SŁUŻBY / OSTALSJA UBITYM OT RUKI / ZŁODEJA 3 NOJABRJA 1908 G. W DER. / ROM(...)WKIE SANDOMIRSKAGO UIEZ. / MIR PRACHU TWOEMU DOROGOJ / NIE ZABWENNYJ MUŻ I OTEC" Powyżej inskrypcji są wyrzeźbione trzy liście paproci. Z podstawy pomnika wyrasta drzewo w kształcie krzyża. Na nim są gałęzie i liście dębu. Ogrodzenie zostało zdjęte i znajduje się w konserwacji.

Nagrobek Kostjuka. Nagrobek Kostjuka. Gieorgij Kostjuk był żandarmem. Pochowany jest w kwaterze na której stoi pomnik z białego piaskowca. Brakuje zwieńczenia pomnika prawdopodobnie w kształcie krzyża. Od strony alejki kwatera sąsiaduje z nasypem o wysokości powyżej jednego metra z gruzu i ziemi. Na froncie nagrobka znajduje się inskrypcja: "UN. OF. ŻANDARMSKOGO UPRAW / LENIJA SANDOMIRSKAGO OPATOW / SKAGO I ILŻECKAGO UIEZDOW / GEORGIJ ALEKSANDROW / KOSTKUJ / 38 L. (...)ISPOLNEII SŁUŻENYCH / OBJAZANNOSTEJ 3 NOJABRJA 1908 G. / W DER. ROMANUWKA SANDOMIRSKAGO / UIEZDA UBIT ZŁOUMYSZLENNIKOM / DOROGOJ TOWARISZCZ MIR PRACHU TWOEMU"

Nagrobki odnalezione podczas prac porządkowych na cmentarzu prawosławnym po 1998 r.

Nagrobek Boginskiego. Przy murze od strony ul.Mickiewicza w ramach prac porządkujących Cmentarz Prawosławny ulokowano fragment przemieszczonego nagrobka Dimitrija Boginskiego. Był on synem naczelnika Żandarmskiego Urzędu Sandomierskiego i Opatowskiego Powiatu. Na zachowanym fragmencie nagrobka znajduje się napis: "Niezabwiennomu synu / Dmitriju / rod. 23go Okt. 1871 g. / um. 14go Fiew. 1874 g. / biezutiesznyje podi= / tieli_ Bogimskije"

Nagrobek bez inskrypcji. Przy murze od strony ul.Mickiewicza w ramach prac porządkujących Cmentarz Prawosławny ulokowano fragment przemieszczonego nagrobka bez inskrypcji.

Nagrobek Żyrickiego. Nagrobek Żyrickiego. Jest to płyta nagrobna leżąca płasko na ziemi. Wykonana z białego piaskowca. Posiada ozdobną bordiurę, a w narożach motywy kształtem przypominające muszle. Płyta jest przemieszczona i znajduje się w narożu Cmentarza Prawosławnego, w pobliżu ujęcia wody. Posiada wyrzeźbiony prawosławny krzyż z uszkodzonym subpedaneum, a poniżej inskrypcję: "Zdes' / pokoitsja prach / Mładienca Wasilija / Żirickago / rod 22 Fiewr. 1882 g. / umier'' 2 Ijunja 1884 g."

Nagrobek Szystera. Podczas prac porządkujących Cmentarz Prawosławny odkopano fragmenty przemieszczonego nagrobka Szystera. Po ich zestawieniu okazało się, że brakuje tylko zwieńczające go ten nagrobek krzyża. Na frontowej stronie pomnika znajduje się wyrzeźbiona na oryginalnym kartuszu inskrypcja: "DOROGOMU MUŻU I OTCU / ZDES' POKOITSJA PRACH / IJAKOWA P. SZISTERA / PROŻIWSZAGO 52 GODA / UMIERSZAEGO 14 SIENTIABRIA / 1892G."

Nagrobek Wasilewy. Fragment przemieszczonej postawy żeliwnego nagrobka odnaleziony w 1998 r. Posiada inskrypcję: "KSENIA / WASILEWA / ROD: 6 DIEKABRIA / 1875 GODA / UMIER. 28 FIEWRALA /( ...)"

Nagrobek z rzeźbą. Przy murze obok nagrobka rodziny Dutow znajduje się rzeźba przedstawiająca postać ludzką. Jest ona wykonana z piaskowca. Niestety jej uszkodzenie i brak atrybutów uniemożliwia jednoznaczne jej zidentyfikowanie. Przed nią podczas prac porządkujących Cmentarz Prawosławny ułożono nieczytelną płytę nagrobną.