Kwatera z łacińskim krzyżem wykonanym po II wojnie światowej z metalowych rur. Kwatera posiada ogrodzenie z dwóch stron, które jest rozerwane przez rosnący klon we wschodniej części kwatery.

Nagrobek Miszy Adlerbierga. Jego akt zgonu nie jest odnotowany w prawosławnych księgach parafialnych. Kwatera z kompletnym ogrodzeniem wykonanym z żeliwnych prętów. Pośrodku kwatery znajduje się nagrobek z jasnego drobnoziarnistego granitu w kształcie krzyża o formie łacińskiej zamontowanym na cokole. Na przecięciu ramion krzyża widoczne ślady po umocowanym na nim wizerumku Chrystusa ukrzyżowanego. Napis na nagrobku głosi: "MISZA / ADLERBERG / RODIŁSJA 4 MAJA 1901 g. / SKONCZAŁSJA 10 OKTJABRJA 1902 g."

Podstawa nagrobka. Wykonana z białego piaskowca. Widoczne cztery bloki skalne spięte metalowymi klamrami. Górna część podstawy nagrobka jest równa z poziomem ziemi. Od strony muru wtórnie nakryte płytami chodnikowymi znajdującymi się przy późniejszym rzymskokatolickim grobowcu. Po 1998 r. na tej podstawie umieszczone zostało zwieńczenie nagrobka Siemienowskiego (nr katalogu 25) - uszkodzony obelisk. Wykonany jest z białego marmuru, posiada wykuty krzyż prawosławny i inskrypcję: "CZAJU WOSKRESENJA / MIERTWYCH"

Nagrobek Wasyla Grigoriewa i Nikołaja Legranda. Wasyl Grigorijew był buchalterem Sandomierskiego Okręgowego Urzędu Skarbowego. Nikołaj Legrand był synem skarbnika Sandomierskiego Okręgowego Urzędu Skarbowego. Zmarł 7 maja 1872 r. mając jeden rok. Nagrobek o trójkątnym planie podstawy wykonanym z białego piaskowca. W trakcie prac zabezpieczających powróciła na pierwotne miejsce podstawa zwieńczającego nagrobek krzyża. Nagrobek stoi przy murze tak, że dłuższy bok pomnika bez inskrypcji jest równoległy do niego. Na pozostałych dwóch znajdują się napisy, które obecnie od dołu są przysypane ziemią. Z lewej strony od południa: "Pod sim kamnem / pogrebeno tieło Ko / leżskago Asesora / Wasilija Dmitriewa / Grigor'ewa / Buchgaltera Sando / mirskago Okrużnago / Kaznaczeistwa rodi. / 14 Maja 1831 g. umer / 7 Ijulja 1873 g." Z prawej strony od wschodu: "Pod sim kamnem / pogrebeno tieło mla / denca Nikolaja syna / Kaznaczeja Sandomir- / skago Okrużnago Ka / znaczeistwa / Legranda / (...) 1871 / (...)"

Nagrobek Siemienowskiego. Kwatera z metalowym ogrodzeniem, na którym rośnie drzewo. Brak jest fragmentu ogrodzenia od strony alejki. W narożniku północnym znajdował się marmurowy fragment nagrobka w kształcie sześcianu. Po jego odkopaniu w 1998 r okazało się, że jest to podstawa nagrobka proboszcza sandomierskiej cerkwi. Świadczy o tym inskrypcja: "SWIASZCZENNIK / ALEKSANDR WASILEWICZ / SIEMIENOWSKIJ / 46 L. UMIER 7 FIEWRALA 1896 G. / DO SWIDANIJA DOROGAJA / ŻENA I DIETI" Na tej podstawie pierwotnie znajdował się obecnie uszkodzony obelisk, który jest umieszczony na podstawie innego nagrobka katalog nr 23.

Metalowy prawosławny krzyż. Metalowy prawosławny krzyż wmurowany w postument wykonany z cegły i cementu. Przemieszczony. Obecnie jest odwrócony (wkopany przeciwnie do frontu alejki) i stoi na starym prawosławnym kamiennym nagrobku przysypanym ziemią. Brak inskrypcji.

Nagrobek NN z piaskowca. Nagrobek z białego piaskowca. W 1998 r. był przewrócony i przemieszczony. Znajdują się na nim widoczne, ale nieczytelne inskrypcje. Obecnie nagrobek ten jest przeniesiony i znajduje się przy murze.

Nagrobek Michajłowicza. Nagrobek Gieorgija Michajłowicza. Był urzędnikiem do specjalnych poruczeń przy naczelniku Okręgu Komory Celnej. dolna część pomnika wykonana jest z białego piaskowca. Na niej znajduje się inskrypcja. Górna część, nastawa wykonana jest z wapienia pińczowskiego. Pierwotnie była zwieńczona niezachowanym obecnie krzyżem. Napis na pomniku głosi: "Zdes' pokoitsja / prach czinovnika / osobych" poruczenii / pri Naczal'nikie / Tamożennago / Okruga Georgija / Pawlowicza / Michajlowicza / rod. 7 Ijunja 1841 g. / um. 17 Dekabrja 1871 g." Nagrobek podczas prac zabezpieczajacych Cmentarz Prawosławny został przeniesiony bliżej alejki cmentarnej.

Obelisk Siemienowskiego. Górna część nagrobka z wykutym krzyżem prawosławnym i inskrypcją w kształcie obelisku. Wykonana jest z białego marmuru. Była przewrócona i przemieszczona. Przed 1998 r. znajdowała się w tym, gdzie jest zaznaczona na planie. Obecnie została zamocowana na podstawie nagrobka wykonanego z piaskowca katalog nr 23. Posiada napis: "CZAJU WOSKRESENJA / MIERTWYCH"

Podstawa żeliwnego krzyża. Podstawa żeliwnego prawosławnego krzyża. Jest przemieszczona i w 1998 r znajdowała się przy murze. Pierwotnie krzyż ten znajdował się mniej więcej na tej samej wysokości tylko znacznie bliżej alejki. Na cmentarzu znajduje się jeszcze górna część tego krzyża. Środkowej brak.

Nagrobek Boginskiej. Nagrobek Jewgieni Boginskiej. Jej zgon nie jest odnotowany w księgach metrykalnych parafii Św. Michała Archanioła w Sandomierzu. (30kB)Podstawa nagrobka wyrzeźbiona z jednej bryły białego piaskowca w kształcie luźno zespolonych ze sobą kamieni na planie kwadratu. Z kamieni wyrasta drzewo w kształcie krzyża o formie łacińskiej przepasanego w przecięciu ramion wieńcem, którego fragment się zachował. Na kamieniach widoczna jest głowa węża. Wąż symbolizuje m.in.: zmarłych, odprowadzanie dusz i odrodzenie ponieważ co rok zrzuca naskórek. Na froncie pomnika znajduje się kartusz z inskrypcją: "ZDES' POKOITSJA PRACH ŻENY / NACZAL'NIKA ŻANDARMSKAGO / UPRAWLENIJA / EWGENII ALEKSANDROWNY / BOGINSKOJ / RODIW(...)G. NOJABRA 24 D. / KON. 18 7 G. AUGUSTA 15 D. / I DOCZERI Eugenii / PROŻ(...) TOL'KO 12 DNEJ"

Nagrobek Griszfieldów. Pomnik nagrobny synów kapitana Zawichojskiej Brygady Pogranicznej Straży Konstantego i Mikołaja. Jak wynika z ksiąg metrykalnych Konstanty Griszfield nie był pochowany w Sandomierzu. Kwatera z zachowanymi pięcioma słupkami z białego piaskowca, na których były zaczepione łańcuchy. Obecnie brakuje środkowego słupka od strony ulicy Mickiewicza. Kwatera od strony muru przysypana jest ziemią na około pięćdziesiąt centymetrów. Nagrobek znajdujący się na kwaterze wykonany jest z białego piaskowca. Pierwotnie był zakończony krzyżem, a w jego narożach były cztery zwieńczenia w kształcie neogotyckich wieżyczek, po których zachowały się ślady mocowania. We wnęce jeszcze w latach osiemdziesiątych XX wieku znajdowała się rzeźba przedstawiająca dwójkę małych dzieci. Obecnie znajdują się tam uszkodzone fragmenty innej rzeźby. Na froncie pomnika od strony alejki znajduje się napis: "SPITE DETI ! / RADOST'T ŻYZNI / NE DANO WAM ZNAT' / K NOWOJ ŻYZNI / SUŻDENO WAM WSTAT'" Od strony ulicy Mickiewicza jest inskrypcja: "ZDEC' POKOITSJA / KONSTANTIN / WLADIMIROWICZ / GIRSZFEL'D / RODIŁSJA / 1 DEKABRJA 1872 G. / UMER / 3 AWGUSTA 1873 G." Od strony ulicy Żeromskiego znajduje się napis: "ZDES' POKOITSJA / Mikołaj / WŁADIMIROVICZ / GIRSZFEL'D / RODIŁSJA / 1 IJUNJA 1870 G. / UMER / 3 FEWRALJA 1874 G."

Nagrobek Fiedorowów. Nagrobek Pietra i Nikołaja Fiedorowów. W mogile spoczywają Piotr Fiedorow mieszkaniec miasta Sandomierza i Mikołaj Fiedorow dymisjonowany kandydat na oficera. Nagrobek wykonany jest z białego piaskowca. Górna część uszkodzona, zachowała się tylko podstawa krzyża wieńczącego nagrobek. Na pomniku są dwie inskrypcje jedna od ulicy Mickiewicza: "PETR NIKOŁAE= / WICZ / FEDOROW / SKONeALSJA 18 SENTJA= / BRA 1896 G. / NA 29 GODU ŻYZNI" Druga od strony alejki: "Zdes' / pokoitsja prach / Ot(...)ago Kan= / didata na oficer= / skij czin Mikołaja / Fedorowa / Rodilsja W 1816 godu / Skonczalsja w mar. 26 d. / Mir prachu twoe= / mu dorogoj ocet / nasz"

Przewrócony nagrobek NN. Przewrócony nagrobek leżący obok cokołu. Wykonany z białego piaskowca, porośnięty mchem i glonami. Inskrypcja nieczytelna.

Grób rodziny Iwanow.

Grobowiec NN. Według relacji sandomierzan znajduje się w tym miejscu prawosławny grobowiec, który był przysypany ziemią i śmieciami. Obecnie teren jest wysprzątany, ale na ślady grobowca, znajdującego się zapewne głębiej, nie natrafiono.

Grobowiec Ziabłowskic. Grobowiec rodziny Ziabłowskich i Chlebnikowów. W tym grobowcu została pochowana rodzina pierwszego proboszcza sandomierskiej prawosławnej cerkwi. Po II wojnie światowej na miejscu starego prawosławnego grobowca został wzniesiony nowy.

Grobowiec rodziny Patkowskich. Grobowiec rodziny Patkowskich. W grobowcu tym został pochowany ojciec Aleksandra Patkowskiego Lew Patkowski, który był wyznania unickiego. Tu znajduje się symboliczna mogiła Aleksandra Patkowskiego - twórcy polskiego regionalizmu, który zginął w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu.

Nagrobek Ulianowej. Nagrobek Marii Ulianowej. Maria Ulianowa z domu Jasińska była żoną sekretarza Sandomierskiego Urzędu Powiatowego. Jej nagrobek jest w kształcie obelisku wykonany z białego piaskowca z wyrzeźbionym krzyżem prawosławnym u góry. W środkowej jego części znajduje się spora wnęka, w której pierwotnie była umieszczona prawdopodobnie ikona. Na cokole znajduje się inskrypcja: "MARIJA OSIPOWNA / UL'JANOWA / UROŻD. JASINSKAJA / SKONCZAŁAS' 27 JANWARJA 1911 G. / NA 30 GODU ŻYZNI / MIR PRACHU EJA" Na podstawie pomnika znajduje się inskrypcja nieczytelna na samym dole: "żertwa / Ej put'(...) / (...)"

Nagrobek Borisowa. Nagrobek Michaiła Borisowa. Michaił Borisow był dymisjonowanym naczelnikiem Staszowskiego Pocztowo-Telegraficznego Kantoru. Jego nagrobek to płyta z białego piaskowca otoczona ozdobną bordiurą, posiadająca wyrzeźbiony prawosławny krzyż z kartuszem, na którym jest inskrypcja: "MICHAIŁ RODIONOWICZ / BORISOW / NACZELNIK / POCZTOWO TELEGRAFICZNOJ / KONTORY / ROD. 1865 g. SKON. 1910 g. / MIR PRACHU TWOEMU" Płyta ta znajduje się równo z powierzchnią ziemi.